Maltego – narzędzie wywiadowcze typu open source (OSINT)

Profesjonalne narzędzia Białego Wywiadu

Kilkadziesiąt lat temu największe agencje wywiadowcze na świecie z ogromnymi budżetami nie mogły robić tego, co masz Ty  obecnie do dyspozycji, tylko z połączeniem internetowym.

Musieli używać ekstremalnych metod szpiegowskich, takich jak podsłuchiwanie, przechwytywanie poczty i mnóstwo socjotechniki, aby zebrać wystarczającą ilość informacji.

Traktujemy to jako coś oczywistego, ale dziś mamy rodzaj technologii, o której agencje wywiadowcze dwie lub trzy dekady temu mogłyby tylko pomarzyć.

Podobnie jak zdjęcia satelitarne całego świata w wysokiej rozdzielczości, widok ulicy pokazujący, jak miejsce wygląda fizycznie, dostęp do „ciemnej sieci”, po której wędrują przestępcy, ludzie publikują aktualizacje i zdjęcia w mediach społecznościowych i wiele więcej.

Ten nowy rodzaj informacji wywiadowczych o otwartym kodzie źródłowym dał śledczym łatwiejszy sposób rozwiązywania ich spraw, zaczęli nazywać go OSINT.

Narzędzia Wywiadowcze do zadań specjalnych

Transformacje to małe fragmenty kodu, które automatycznie pobierają dane z różnych źródeł i zwracają wyniki jako encje wizualne w kliencie komputerowym. Transformacje to centralne elementy Maltego, które umożliwiają użytkownikom uwolnienie pełnego potencjału oprogramowania przy użyciu logiki „wskaż i kliknij” do przeprowadzania analiz.

  • Przeglądaj krok po kroku. Transformacje są zaprojektowane tak, aby opierały się na sobie, dzięki czemu można tworzyć złożone wykresy.
  • Zautomatyzuj jednym kliknięciem. Wykonaj zestaw transformacji we wstępnie zdefiniowanej kolejności, aby zautomatyzować procedury i przepływy pracy.
  • Twórz własne zapytania. Użyj Transform Development Toolkit, aby pisać i dostosowywać własne transformacje oraz integrować nowe źródła danych.

Maltego ma wbudowane centrum setek Transformacji od ponad 30 partnerów.

Zintegruj dane ze źródeł publicznych (OSINT), dostawców komercyjnych i źródeł wewnętrznych za pośrednictwem Maltego Transform Hub. Wszystkie dane są dostarczane w postaci gotowych do użycia w dochodzeniach transformacji.

Trzy podstawowe wersje oprogramowania OSINT

Społecznościowa

Profesjonalna

Enterprise

MALTEGO COMMUNITY


MALTEGO PRO


MALTEGO ENTERPRISE

Bezpłatnie

999 USD

Negocjowana cena

Funkcje Maltego w wersji profesjonalnej

Maltego Desktop Client dla profesjonalistów: dostosowywanie i współpraca

Maltego Desktop Client umożliwia śledczym szczegółowe zanurkowanie bez konieczności ręcznego czyszczenia i sortowania danych:

  • Możliwość importowania i eksportowania danych, eksploracji za pomocą widoków i układów oraz szybkiego przechodzenia do innych źródeł danych
  • Pełna personalizacja poprzez projektowanie encji, właściwości i transformacji
  • Współpraca na żywo, w tym czat, zarówno lokalnie, jak iw chmurze.

Szeroka integracja danych: więcej danych na wyciągnięcie ręki

W Pro Transform Hub możesz wybierać spośród różnych integracji danych:

  • Dostęp do źródeł danych OSINT
  • Płatny dostęp do komercyjnych Transformacji
  • Jednostki CaseFile
  • Dostęp do integracji danych Pro

Bezpieczna infrastruktura: Maltego Community Cloud

Dla naszych użytkowników Pro Maltego działa w Maltego Community Cloud.

Aby poznać spersonalizowane opcje wdrażania lokalnie i w chmurze.

Usługi wsparcia: napisz do nas, aby uzyskać wskazówki

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy potrzebujesz pomocy z zaawansowanymi funkcjami, nasz zespół wsparcia jest do Twojej dyspozycji!

W przypadku jakichkolwiek problemów, użytkownicy Maltego Pro mogą po prostu skontaktować się z zespołem pomocy 

Share the Post:

Related Posts